تبلیغات
حسینی وبلاگ - فقط یک زن کافی نیست...!
 
درباره وبلاگ


با سلام از اینکه مارا انتخاب نموده اید ممنونیم.ما(گروه وبلاگ نویسی حسینی)در صددیم به بهترین نوع در ارائه ی مسائل دینی و فرهنگی در خدمت شما باشیم.غرض ما از راه اندازی وبلاگ روشن تر کردن ذهن خوانندگان درباره مسایل فرهنگی واسلامی و ترویج فرهنگ صحیح اسلامی در جامعه است.از آن لحاظ ما در یک کشور جهان سوم زندگی میکنیم ودین امری بدیهی در جامعه ماست و تبلیغات گسترده ای برای دین ستیزی در این کشورها اعمال شده برآن شدیم با حرکتی بسیار میانه روانه ،نه تند خو و نه کند رفتار به بررسی این مسایل بپردازیم.مطمئنم که بازدید کننده های همیشگی ما این را میدانند و بر این گفته صحه میگذارند.در این مدت که در اینترنت گشت میکنید با ما باشید و با نظراتتان مارا در این امر خیر یاری دهید.

مدیر وبلاگ : محمد حسینی
نظرسنجی
نظر شما درمورد حسینی وبلاگ چیست؟
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
hossainee.mihanblog.com
حسینی وبلاگ
سلام باعرض پوزش بدلیل بروز نشدن وبلاگ،ما (گروه وبلاگ نویسی حسینی)در اپحال انجام یک عمل بسیار بزرگ هستیم. برایمان دعا کنید.با خبر
صفحه نخست             تماس با مدیر           پست الکترونیک               RSS                  ATOM
شنبه 9 مرداد 1389 :: نویسنده : هادی ف
فقط یک زن کافی نیست...!

م.بیگرد هورامی / ترجمه : عزیز صادقی

یکدفعه  با گریه و زاری وارد شد،با صدای بلند و لرزان و افکاری  آشفته فریاد می زد...

بهش گفتم : آرام و درست حرف بزن ، ببینم چه می گویی، اما فایده ای نداشت ، فریاد می کشید و می گفت: ای نامرد بعد از آن همه عشق و محبت؟!

بعد از آن همه رنج و محنت و سالها در کنار هم بودن ؟فقط یک زن کافی نیست...!

م.بیگرد هورامی / ترجمه : عزیز صادقی

یکدفعه  با گریه و زاری وارد شد،با صدای بلند و لرزان و افکاری  آشفته فریاد می زد...

بهش گفتم : آرام و درست حرف بزن ، ببینم چه می گویی، اما فایده ای نداشت ، فریاد می کشید و می گفت: ای نامرد بعد از آن همه عشق و محبت؟!

بعد از آن همه رنج و محنت و سالها در کنار هم بودن ؟

بعد از آنکه بهترین روزهای عمرم و جوانیم را به پای او و بچّه هایش گذاشتم ، بعد از ....بعد از....تو رو خدا می بینی !!!

گفتم: حالا مگه چی شده ، چه اتفاقی افتاده است؟!

گفت: می خواهد زن بگیرد!

بعد از چند ساعت، تلاش برای آرام کردن وی، بهش گفتم: به جای این همه داد و فریاد و ناسزا و شکایت کردن، بهتره از خودت بپرسی ، چه چیزی باعث شده او به فکر ازدواج با یکی دیگه بیافتد؟! بهتره دنبال دلایل این کار بگردی.

هر چند که میدانم او خیلی دوستت دارد و محاله از تو دل بکند، بیگمان او نیازمند زنی مهربان و دلسوز است.

گفت: یعنی باید واقعیت را بپذیرم و با او کنار بیایم؟

گفتم: نه خیر، اما اگر می خواهی برای همیشه پیش او بمانی و او هم فقط شوهر تو باشد و اگر واقعا" دوستش داری و آینده ز ندگیت برایت مهم است ، باید نقش چهار زن را برایش ایفا کنی .

گفت: آخه این چطور ممکن است؟!

گفتم: مرد چهار نوع زن را دوست دارد و می پسندد.

 

اوّل : مادر!

او مادری می خواهد که او را از لطف و مهربانیش بی نصیب نگرداند، لطف و بخششی بدون منت و آزار ! مادری را می خواهد که در برابر خطا و اشتبا هات او... بخشنده و مهربان  باشد .

اگر دچار مشکلی شد به همکاری، تشویق ، پشتیبانی و توجه نیاز دارد، مادری را می خواهد که در سختی ها و رنج ها همراه و مونس او باشد و در شادیها یش شریک باشد و هنگام محنت و بی خوابی کنارش بماند، با بودن او در کنارش احساس آرامش و شادی کند و هنگام نبودش نگران و مضطرب باشد.

آری او مادری را می خواهد که بعد از مراسم ازدواج از دست داده است، و می خواهد هر وقت دلش برایش تنگ شد او  کنارش باشد.

پس تو با عشق و محبت و دلسوزی صادقانه ات باید جای خالی مادرش را پر کنی!

 

دوّم : معشوق!

او معشوق شیدای می خواهد ، که با تمام وجود قلب او را از عشق و محبت لبریز کرده و شیفته خود کند ... . زنی را می خواهد خوش ذوق و سلیقه و مهربان و دلربا.... که بتواند با عشق و اشتیاق در کنارش بماند .

 

سوّم: دوست!

او دوست و مونسی میخواهد که سفره دلش را پیش او باز بکند، که اسرارش را به او بگوید و در امورش با او مشورت و رایزنی کند ، آری دوست و همراهی میخواهد که اسرارش را حفظ کند و کم و کاستی ها و عیوبش را بپوشاند ، نه زنی که رازها و اسرارش را بر ملا کند و عیب و نقص هایش را پیش اقوام ، دوست و همسایه فاش کند.

او به عقل و معرفت و مشا وره های تو نیازمند است، نه زبان درازی و پر حر فی آن هم در مورد چیز هایی که به او هیچ ربطی ندارد .

پس هرگاه با تو صحبت می کند ، با دل و جان و خوب به حرفهایش گوش بده.

اگر در حرف زدن زیاده روی کنی و زبان شکایت و گله ات همیشه باز باشد ، او هم ناچارا" سکوت اختیار کرده و یا منزل را ترک می کند تا وقتش را با دوستان و رفقایش  صرف کند که حرف هایش را کامل می شنوند و او را درک می کنند و می فهمند.

 

چهارم: وظیفه شناس و فهیم:

دلش می خواهد آشپزی بکنی و با دست های خودت برایش غذا آماده بکنی، هر چند که غذای بیرون یا خدمتکار  داشته باشید ، دوست دارد نیاز ها و خواسته هایش را خودت برآو رده کنی و جای دستت در خانه پیدا با شد ، با اهمیت دادن و توجه به ظاهر خودت و پاک و تمیزی بچه ها خوشحال و شادمان می شود .

به این ترتیب اگر می خواهی فقط مال تو باشد و زندگیت شاد و آرام و ماندگار شود باید چهار زن شوی در یک زن و اینگونه صاحب قلب و عقل و جان او می گردی.

 

قابل توجه خانم های محترم:

هرگاه در همسرت احساس بی اهمیتی و کم توجهی نمودی ، به خودت بنگر و زندگیت را بررسی کن تا علل دلسردی و آشفتگی روابطتان را پیدا کنی، بعد از یافتن و فهمیدن علت مشکل به فکر راه چاره باش و دوباره پیوندت را با همسرت محکم و استوار گردان.

احساس ناراحتی و دلتنگی ، بدون بررسی و حل مشکل ، آشیانه کوچک خانه شما را تبدیل به جهنمی دنیایی می کند ، اگر می خواهید از بهشت آخرت بی نصیب نباشید  خانه خود را تبدیل به بهشتی دنیایی بکنید.

به امید خوشبختی و سعادت جاودانه برای همه ی خانواده ها... .
نوع مطلب : اجتماعی، 
برچسب ها : یک زن، بهترین روزهای زندگی، مادر، معشوق، دوست،